Curator
De intergemeentelijke samenwerking 'Zennevallei Hergist' omvat de gemeenten Beersel, Halle & Sint-Pieters-Leeuw. Doel is om de identiteit van de Zennevallei nieuw leven in blazen en de regionale identiteit en het merk ‘Zennevallei’ terug prominent op de kaart plaatsen als unieke bestemming.
- IGS Zennvallei Hergist, Beersel
- Type: Freelance
- Deadline: 26/6/2026 12:00
Over deze job
Van 21 augustus tot en met 3 oktober 2027 hergist kunst opnieuw in al haar vormen in Beersel, Sint-Pieters-Leeuw, Halle en de ruime Zennevallei. De culturele instellingen van deze gemeenten maken van de regio een niet te missen creatieve smeltkroes.
Voor de tweede editie van Triënnale GIST in 2027 zijn we op zoek naar een (inter)nationale curator, individueel of collectief, met professionele ervaring in het ontwikkelen van artistieke trajecten in de publieke ruimte. De curator staat in voor de ontwikkeling van een kunstroute binnen GIST 2027 in de Zennevallei. GIST 2027 – Kunst, beleving en natuur in de Zennevallei -, is een initiatief van de intergemeentelijke samenwerking Zennevallei Hergist. Het centraal thema voor GIST 2027 is Teire/Kontreir zijn. De Zennevallei is een regio van contrasten – tussen natuur en industrie, oud en nieuw – kwetsbaar maar rijk aan creatief potentieel. Kontreire Kunst of kunst die Teirt maakt dit DNA zichtbaar: het brengt tegendraadse perspectieven zichtbaar en nodigt uit om anders naar de omgeving te kijken. De kunstroute combineert bestaand werk met nieuwe in situ opdrachten en een open oproep voor talent uit de regio. Kunstenaars en denkers die uitdagen, bevragen en beweging creëren. De streek vormt niet enkel het decor, maar ook het laboratorium voor experiment, samenwerking en verbeelding in de publieke ruimte.
Om in aanmerking te komen voor deze opdracht, beschikt de kandidaat over aantoonbare curatoriële ervaring met eerdere tentoonstellingen, en betrokkenheid bij gelijkaardige projecten rond kunstparcours in de openbare ruimte. De kandidaat moet een duidelijke, vernieuwende en maatschappelijk relevante visie kunnen formuleren op het thema van de expo en de selectie van (potentiële) kunstenaars. De kandidaat kan de identiteit en het unieke karakter van de Zennevallei (lokale context, geschiedenis, gemeenschap) betrekken in het verhaal van de expo.
Bijkomende info
Gepost op 2026-06-10
